INFOSERVIS AKAMONITORu

Tento weblog je součástí portálu AKA MONITOR, který je v péči doc.Arnošta Katolického. Na rozdíl od weblogu věnovaného novinkám na portálu ( www.akamonitor.cz/e7news.htm), obsahuje komentované upoutávky na novinky na webu.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

3.07.2010

Převod webové stránky do formátu PDF - PDFmyURL.com

Určitě se vám stává, že potřebujete zpřístupnit webovou stránku tak, aby byla vhodná pro offline čtení, zaslání e-mailem či snadné vytištění na stolní tiskárně. Jedním ze způsobu řešení může být převod webové stránky do formátu PDF.
Dovoluji si vás upozornit na zajímavou a hlavně užitečnou ON-LINE službu, která byla zpřístupněna zcela nedávno. Označení má „PDFmyURL.com“.

Službu lze využívat dvěma způsoby, při čemž základní využití je velmi jednoduché. V rozhraní služby ( na stránce www.pdfmyurl.com ) zadáte URL stránky, kterou chcete zkonvertovat a služba vám obratem nabídne k pojmenování  a uložení na disk odpovídající PDF soubor ( podle nastavení může výsledek nabídnout i přímo do okna prohlížeče ). Formát stránky je nastaven na A4 a co je podstatné, že konverze zachovává odkazy, obrázky a text ve správném kódování. Není převáděn pouze dynamický obsah stránky.

Pro náročnější a znalostmi programování vybavenější  uživatele, nabízí služba řadu možností. Umožňuje zadávání  volitelných parametrů PHP skriptu. O podrobnostech pokročilého způsobu využití pojednává text, na který odkazuji dále. 

Pokud provozujete vlastní portál, nebo vlastní webovou  stránku, může být pro návštěvníky vaší stránky zajímavé, když jim odkaz na tuto službu zpřístupníte přímo na své stránce.

O tom jak pracuje služba se můžete přesvědčit prakticky snadno sami a okamžitě. Pro náhled na službu nabízím odkazy na 3 soubory, které ilustrují prostředí služby, zadání a výsledek konverze. Zadal jsem konverzi své webové stránky věnované indexu obsahu mého portálu.
Jde o stránku: 
www.akamonitor.cz/sitemap.htm.

Prostředí služby
 se vám zobrazí kliknutím na TENTO odkaz.
( www.akamonitor.cz/articles/pdfmyurl-zadani.jpg ).
Výsledek si můžete prohlédnout na TOMTO screenshotu
( www.akamonitor.cz/articles/vyrez-z-pdf.jpg )
nebo přímo v pdf souboru na TÉTO adrese: 
(www.akamonitor.cz/vysledek-konverze.pdf .)

Jitě vás potěší, že služba je poskytována zdarma a že nevyžaduje na straně uživatele žádnou instalaci 
Pěkný článek Richarda Krejčího, popisující službu v širších souvislostech, najdete na portálu www.grafika.cz, konkrétně na adrese:
Zdraví Vás Arnošt Katolický