INFOSERVIS AKAMONITORu

Tento weblog je součástí portálu AKA MONITOR, který je v péči doc.Arnošta Katolického. Na rozdíl od weblogu věnovaného novinkám na portálu ( www.akamonitor.cz/e7news.htm), obsahuje komentované upoutávky na novinky na webu.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

1.19.2010

Jeden z populárních textů: Poslech internetového rádia bez počítače

Na českém webu stále ještě nenajdeme mnoho článků, které se věnují problematice internetového rádia. Navíc, ne každý z těch mála, které na webu existují, jsou 100% důvěryhodné. Přesto se domnívám, že je užitečné se s nimi seznámit. Pozornost je třeba věnovat datu vzniku textu, jelikož starší pojednání již nemusí být plně platná.
Na níže uvedené adrese najdete jeden ze zajímavých populárních článků, z něhož cituji úvodní část:
"K poslechu internetového rozhlasového vysílání se většinou používá počítač. Možná však nevíte, že internetové rádio se dá poslouchat i bez něj. Jak? Pomocí tzv. síťových přehrávačů, které jsou dostupné i na našem trhu. Jedná se o jednoúčelová zařízení, která, připojena k počítačové síti, poslech internetového vysílání umožňují. Jejich obrovskou výhodou je naprosto jednoduché ovládání. Po prvotním nastavení je obsluha přístroje stejně snadná jako přepínání programů na televizoru. Pomocí dálkového ovladače dodávaného s přístrojem jej stačí jen zapnout, nastavit hlasitost – a nic víc vlastně není potřeba (snad jen po poslechu vypnout ;-) ). Do předvoleb přijímače lze uložit více stanic, mezi nimiž pak jedním stiskem tlačítka přepínáme. Není potřeba žádná znalost práce s počítačem. Zařízení také zabere nesrovnatelně méně místa než počítač – je velké asi jako běžné malé přenosné rádio, nehledě na jeho nízkou spotřebu.
Pokud vás výše napsané řádky zaujaly a říkáte si, že by to mohlo být to pravé pro vás, je na místě jedno upozornění: Ačkoli samotná obsluha přístroje je velmi snadná a jeho provoz zcela nezávislý na počítači, pro prvotní nastavení a uvedení do provozu je počítač potřeba, stejně tak jako znalost problematiky na úrovni pokročilého uživatele. Pokud tedy počítač ani potřebné znalosti nemáte, je potřeba se před eventuální koupí přístroje domluvit s někým v oboru znalým ve vašem okolí, kdo by vám s nastavením pomohl."
Plné znění článku najdete na adrese:
http://www.twr.cz/view.php?cisloclanku=2009010084