INFOSERVIS AKAMONITORu

Tento weblog je součástí portálu AKA MONITOR, který je v péči doc.Arnošta Katolického. Na rozdíl od weblogu věnovaného novinkám na portálu ( www.akamonitor.cz/e7news.htm), obsahuje komentované upoutávky na novinky na webu.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

7.04.2009

Google Squared - odkazy

Google doslova před několika dny spustil novou aplikaci, která může být na webu přelomovou. Připravuji slideshow sestavenou z výřezů z obrazovky, ukazující prostředí a komplexní příklad využití Google Squared. Zatím uvádím několik užitečných odkazů:
Adresa aplikace:
http://www.google.com/squared
Adresa helpu:
ZDE
Adresa příkladu square věnovaného digitálním fotoaparátům ( digital cameras ) -
ZDE
A 2 odkazy na stručné články, věnované aplikaci.
Google Squared: Vyhledávač střihnutý Wikipedií a WolframAlpha - ZDE
Google Squared goes live - ZDE
Aplikace je v ranném stádiu experimentování, takže má ještě k dokonalosti daleko. Každopádně však jde o krok správným směrem. Hlavní odlišností od klasického vyhledávání, je fakt, že odpovídá ne odkazy na zdroje informací ( webové stránky), ale že poskytuje informace přímo. Google je chytrá firma. Jakmile začnete s aplikací pracovat, určitě si záhy uvědomíte, že při své práci nejen ověřujete její funčnost, ale že přispíváte k zkvalitnění jádra aplikace - upravujete a doplňujete vazby a souvislosti. Zatím jsem pouze několik výstupních tabulek upravil ( a uložil ) a několik nových vytvořil a zkušebně sdílel. Nad občasnými nesmysly jsem se pousmál - co mne na aplikaci fascinuje, je chytrý způsob jak využít gigantickou databázi a chytré googlovské algoritmy.
Možná Vás zaujme obsah dvou odborných weblogů AKA MONITORu:
www.akamonitor.cz/socsite.htm
www.akamonitor.cz/twitter-aka.htm